Ennorath

25. října 2016 v 17:47 | Irith |  Akce a události
"Ten dům byl dokonalý dům, ať už máš rád jídlo a pití nebo povídání nebo zpěv, nebo nejradši jen tak sedíš a přemýšlíš, nebo máš rád příjemnou směs toho všeho. Samotný pobyt v něm léčil únavu, strach a smutek." J.R.R.Tolkien, Pán Prstenů - Společenstvo prstenu

Mittalmar a Minas Maenas mají tu čest Vám představit společný projekt Ennorath. Jedná se o pravidelná setkání příznivců Středozemě a příběhů pana J.R.R.Tolkiena. O klub, podobný slavnému Inklings či Pelouchům, které existovaly někdy v osmdesátých devadesátých letech minulého století.


Sraz? Jaký sraz?

Sraz pisálků, umělců, hudebníků a snílků, kteří se chtějí alespoň jednou měsíčně ponořit do Tolkienovy Středozemě. Jednalo by se o tvůrčí schůzky s proměnlivým programem - přednášky, výtvarné dílny, workshopy a "poradny", kde by se každý, kdo přijde, mohl rozhodnout, jakého programu se chce zúčastnit či jestli si chce prostě jen sednout a povídat.

Nebude to moc daleko? A stihnu to?

Scházeli bychom se každou druhou sobotu v měsíci od dvou do šesti hodin odpoledne v Dílně knihovny na Mariánském náměstí. Městská knihovna totiž ve své ústředně zřídila prostor, kam může kdokoliv přijít a dělat v podstatě co chce. Toho jsme se rozhodli využít. A Vy máte možnost také.

Ale protože je to poněkud obtížné najít, dáme vám malý návod - Když stojíte před knihovnou, vejděte dovnitř a ihned zahněte doprava. Po pár krocích narazíte na dveře s označením "Dílna".

Kolik mě to bude stát?

Díky tomu, že je pronájem prostoru zcela zdarma, nebude členský poplatek žádný. Platil by se jen případný materiál (pokud by se dělaly náročnější workshopy).

Nebudu se tam nudit?

Nuda zcela určitě nehrozí. Díky různorodosti programu si snad každý najde to, co ho baví. Základní možnosti jsou tyto:

  • Krátké diskuzní přednášky - Mít přednášku jednou za rok na Conu je přeci jen poněkud málo. A existuje tolik zajímavých témat, z nichž většina by si zasloužila pořádnou diskuzi v méně stresující atmosféře, než je před třídou plnou lidí. Autorskému čtení či recitaci se rozhodně nebráníme!
  • Workshopy a tvůrčí dílny - Najde se mezi námi mnoho schopných malířů, kreslířů a umělců nejrůznějších ras i věku. A právě ti by se mohli pokusit svému umění naučit i jiné. Formou společných workshopů. Pokud někdo máte nápad na zajímavý workshop, či byste ho byli ochotni sami vést, směle se hlaste!
  • "Poradny" - Nevíte si rady s rýmy? Odmítá Vám múza dát polibek a vy už prostě nevíte, kudy dál? Napsali jste povídku, ale nejste si jisti, jestli je dobrá? Neumíte zapsat melodii do not? Stále vám nejde perspektiva? A neumíte nakreslit správné proporce? Či si prostě nejste jistí, jaké měl mít Celegorm vlasy? Tohle všechno se tady dá vyřešit také. Určitě by se tu vždycky našel někdo znalý oboru, ochotný poradit a pomoci.
  • Povídání, hraní her, jídlo a pití - A pokud si chcete jen tak popovídat, ochutnat trochu cizí kuchyně či si prostě nemáte s kým zahrát svou oblíbenou hru, toto je ideální příležitost.

To má určitě nějaký háček, že?

Ano, jeden háček to má. I když jsme se několikrát ptali, nikdo nám nebyl schopen říct, jestli se tu může provozovat hudba. Nakonec nám bylo sděleno, že spíše ne. Takže úplně na koncerty to asi nebude, ale když si budeme jen tak potichu brnkat… A pokud by to nešlo, domluvili bychom se, že jeden sraz uspořádáme někde, kde se hrát dá a budeme hrát tam.

To je pěkné, ale kdo to organizuje? A kam se mám hlásit? A vůbec, kdo je za to všechno zodpovědný?

Plnou morální zodpovědnost za celý nápad a jeho realizaci nesou především Irith s Aegeri. Hlavními organizátory jsou: Lída "Aegeri" Holubová, Irith Zimostrázová, Polly Pantoflíčková, Šárka "Yavanna" Škorpíková a Aredhel Ar-Feiniel.

Hlásit se nemusíte. Prostě přijďte, rádi Vás uvidíme a přijmeme. Pokud ovšem máte nějaké dotazy, pište je buď do komentářů na Mittalmar nebo na meilovou adresu mittalmar@seznam.cz případně minasmaenas@seznam.cz .

Co si mám vzít s sebou?

S sebou rozhodně svá díla či výrobky, které byste chtěli prokonzultovat. Dále náměty na přednášky, workshopy, témata na diskuze nebo své oblíbené stolní hry. A vezměte s sebou prosím také menší občerstvení "do placu". Přeci jen, někteří z nás jsou hobiti a rádi ochutnají i něco z cizí kuchyně.

Kdy to celé začíná?

Zda budou pravidelné schůzky začínat od ledna či února, to upřesníme podle data konání TolkienConu.

Nicméně úplně první schůzka, spojená s předvánočním nejen blogerským srazem se uskuteční v sobotu 26. listopadu od dvou hodin v Dílně Knihovny na Mariánském náměstí. Na tu si můžete vzít malé pamětiny pro přátele a tak nějak předběžně společně oslavit čas Vánoční.

Bude se jednat jenom o obyčejné schůzky?

To uvidíme podle zájmu a prostorových dispozic, ale pravděpodobně bychom někdy začátkem léta uspořádali trochu odlišnou schůzku - "bojovku" na motivy Středozemských knih. Ta by se uskutečnila někde v přírodě, přesné informace se dozvíte v pravou chvíli.

A když jsme tak u toho, co to vlastně znamená, to Ennorath?

Ennorath je sindarské označení pro Středozem. Ještě jsme váhali mezi Endamar a Elvenses, ale Endamar se dalo najít jen v jednom jediném slovníku a nikdo to neznal a Elvenses nám nakonec neznělo dost dobře.

Jé, už se těším! Tak já tedy přijdu!

A my se na Vás také těšíme a doufáme, že celý projekt nesejde na úbytě.

Za organizátory, Mittalmar a Minas Maenas,

Irith Zimostrázová
 


Komentáře

1 Aegeri Aegeri | E-mail | Web | 28. října 2016 v 10:27 | Reagovat

Aj, už aby bylo 26., těším se na známé tváře :-)

2 Šárka Šárka | 9. listopadu 2016 v 19:55 | Reagovat

Jsem zvědavá, jestli se nás sejde aspoň 3 :D :)

3 Aegeri Aegeri | E-mail | Web | 10. listopadu 2016 v 1:09 | Reagovat

[2]: Já, ty, Irith, Polly.... já myslím, že nás stopro bude více!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama