Minas Maenas

23. října 2016 v 11:41 | Irith |  Akce a události
...
Osamělá postava stoupala do mírného vrchu. Zelená tráva se vlnila pod nohama a svah jako by nebral konce. Závan větru poutníkovi rozevlál plášť a rozcuchal vlasy. Sklopil hlavu a vykročil rychlejším krokem. Vítr se zvedal až nepříjemně rychle. Když se mu další ostrý poryv pokusil vyškubnout svazek z rukou, přitáhl si ho blíž k hrudi. Bylo to to jediné, co nesl a co měl. Pro někoho to mohl být dosti ubohý majetek - několik pokreslených papírů. Ale pro něj to byl doslova celý život.

Stoupal dál, stezka se začala zpevňovat a po obou stranách ji lemovaly kameny. Poutník se ohlédl zpět do kraje. Musel jít dlouho, předlouho, ale cíl už byl na dohled. S očekáváním se obrátil zpátky do směru své cesty a zvedl hlavu. Stála tam a zářila do dálky. Bílá věž Umění, Minas Maenas.


...

Listina, ležící na stole, cizincův zrak přitahovala přímo magickou silou. Opatrně své kresby položil a začal číst. Byl to nějaký seznam. Seznam obyvatelů Věže, seznam umělců. Zaujalo ho už první jméno a obrázek rudovlasé sindarské elfky.


Lída "Aegeri" Holubová
Správkyně a zakladatelka Minas Maenas. Narozena v Chebu, v dnešní době žije nedaleko Prahy. Vystudovala knižní grafiku a vazbu, v současnosti ovšem nepracuje v oboru a kreslení má spíše jako koníčka. Miluje vůni knih, letního deště a zimních nocí. Je to notorický puntičkář, chorobně závislý na kávě. Vlastní malého, mouratého a věčně protivného Vrrka. Ilustrace Tolkienových děl je jejím koníčkem i životem a ráda by se tomu věnovala více než dosud. O Tolkiena se však zajímá nejen z výtvarného hlediska, ráda studuje keltskou a severskou mytologii - Tolkienovo inspirační zdroje, a vlastně vše co s jeho dílem nějak souvisí.Poutníkův pohled spočinul na druhém obrázku a druhé osobě. "Další rudovláska?" podivil se v duchu.


Šárka "Yavanna" Škorpíková
Vala a hraničářka, která svůj život zasvětila třem věcem. Studiu paleobiologie na Karlově universitě, malování a výletům po Brdských horách a vrších. V současnosti spravuje dva blogy. Cinealton, kde prezentuje svou Tolkienovskou tvorbu a Poutnický blog, kam píše své zážitky z cest, na které se většinou vydává sama, jen s pláštěm a mapou. Je členkou Společenstva Mittalmar a spoluorganizátorkou Fluorescenční noci. Mistrovství dosáhla v malbě akvarelkama. Je jedním z prvních českých Tolkienistických ilustrátorů. Druhá ze zakladatelek Minas Maenas. Má ráda déšť, Podyjí a nejrůznější vícenohou zvířenu.Zájemci o Středozemskou květenu se to tady jen hemžilo…


Eva "Mirach" Zahradníková
Učí botaniku na Univerzitě Komenského a zajímají ji především stromy - z hlediska vědeckého ale i mytologického. Fanynkou Tolkiena je již od dětství a je fanynkou tak velkou, že umí všechny jeho básně nazpaměť. Ráda kreslí a kromě kreslení píše básně a prozu a věnuje se historickému šermu. Mirach je první, kdo se k Minas Maenas hlásí zpoza slovenských hranic.Další na listě bylo mužské jméno...


Matěj Čadil
Bydlí od dětství v Praze, miluje krajinu Podkrkonoší, kam jezdí na chalupě. Rád se toulá po lesích a horách, což se také projevuje na tématech jeho tvorby. Věnuje se grafickému designu a tvorbě webových stránek. Tolkienovu světu propadl už v dětství, když mu otec poprvé předčítal Hobita a Pána prstenů. Je to tvůrce tolkienovského webu Angrenost.cz. Aby doplnil tamní texty, začal s tvorbou tolkienovských ilustrací. Zaměřuje se zejména na méně častější témata ze světa Středozemě.Neobvyklé jméno osoby pod tím poutníka zarazilo. Kdo to může být?


Fey
Rodačka z Ostravy, která ovšem kvůli škole žije v Praze. Má opravdu ráda zvířata, doma chová hroznýše královského a jejím snem je žít někde v přírodě se psy a krkavcovitými ptáky. K Tolkienovi se dostala přes film Společenstva, ale pak se zamilovala do knih a začala tvořit. Její oblíbenou postavou je elf Finrod Felagund.Bledá dívka se zelenýma očima.


Tereza "Tani" Billichová
Tolkienovu dílu propadla již v dětství. Její nejoblíbenější postavou je Frodo Pytlík. Bydlí v Českých Budějovicích. Její vášní jsou mimo jiné rostliny a, samozřejmě, kreslení. Jako jedna z mála pracuje také s olejem a její malby se vyznačují éterickou křehkostí. Chodí na kurzy irských tanců a zajímá se o mytologii severních zemí. Dlouhodobě se učí quenijštinu a sindarštinu. Tani je jednou z členek "redakce" blogu Mittalmar a kromě krásných obrázků píše i povídky o svém oblíbeném hobitovi.Smějící se hnědovlasá hobití dívka poutníka na první pohled zaujala.


Polly Pantoflíčková
Jedna ze zakladatelek a provozovatelek blogu Mittalmar. Její mistrovskou technikou je suchý pastel, ale často kreslí i pastelkami a vyžívá se v kreslení detailů. Hraje na kytaru a jednu dobu hrála také badminton. Několik let chodila do skauta. Zajímá se o rostliny a chtěla by studovat stejný obor jako Tani. Kromě kreslení také občas píše a hlavně skládá písničky. Je spoluzakladatelkou soutěže O Gondorský semenáček. Spolu s Irith dělá rozhovory pro Rádio Středozem. Její oblíbenou středozemskou postavou je Smíšek Brandorád.A na konci, jako malý dovětek.


Irith Zimostrázová
A na konec ta, která nevládne štětcem a barvami ale perem a inkoustem a sepsala i tento článek. Zakladatelka Mittalmaru a soutěže O Gondorský semenáček. Nekreslí, ale asi bude muset začít neb se chce dostat na zpola výtvarnou školu (stejnou jako Tani a Polly). Ráda píše a v současnosti si přivydělává copywritingem. Plave, hraje hru geocaching a v létě dělá windsurfing. Její oblíbenou postavou je hobit Peregrin Bral. Stejně jako druzí dva hobiti z Mittalmaru se k Minas Maenas přichomýtla spíše náhodou ale je tady moc ráda.


Poutník dočetl poslední větu. Ale zde papír nekončil. Pod posledním odstavcem ještě zbylo docela dost místa. Jako by ho to prázdné místo vyzývalo. Pojď k nám… Přidej se k nám… Maluj, kresli, tvoř!


Cizinec pomalu vytáhl brk a otevřel lahvičku s inkoustem. Trochu se mu roztřásla ruka nadšeným očekáváním, když začal do prázdné kolonky krasopisně vpisovat své jméno.
 


Komentáře

1 ArdnuR ArdnuR | 23. října 2016 v 23:16 | Reagovat

Krása! Všechna díla se velice povedla a článek byl také skvěle napsaný :)

2 Aegeri Aegeri | E-mail | Web | 4. prosince 2016 v 18:43 | Reagovat

Irith to skvěle napsala, souhlas :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama